Pro zlepšení vzhledu použijte prosím prohlížeč s podporou CSS.

Jsme svobodní!

Eva Töröková, 4.12.2005

Podle Božího Slova jsou ti, kdo vydali život Ježíši Kristu, svobodní lidé. Ke svobodě patří svobodné jednání. Ten, kdo skutečně žije s Bohem, jedná svobodně a přitom také jedná tak, že se to Bohu líbí. Má v sobě totiž Jeho ducha, žije podle Jeho Slova a tak se jeho záměry stále více kryjí s Božími.

 

Pokud tedy svobodně a dobrovolně děláme to, co je v souladu s Božím Slovem, tak jsme skutečně svobodní. To sice možná není představa o svobodě, kterou má každý, ale to nic na této skutečnosti nemění.

 

Mohou ale křesťané být nesvobodní? Vidíme, že se to může stát a důvodů k tomu je několik.

  • Protože příliš nevěří Bohu, že je osvobodil.
  • Snaží se být někým, kým nejsou. Proto musí z Božího Slova poznat, kdo skutečně jsou a tím pak být a tuto skutečnost respektovat, věřit jí a žít podle ní.
  • Mají v sobě závist vůči majetku a kariéře jiných lidí. Člověk, který ví, kdo je a že je tam kde má být a dělá to, co má dělat, však nemá důvod závidět něco, co pro něj není určeno. Může totiž vidět, že vše co jemu náleží mu Bůh zajišťuje.
  • Mají strach z lidí. Bojí se před nimi ukázat, kým ve skutečnosti jsou. Domnívají se, že by jim to před lidmi mohlo uškodit. Pokud ale důvěřují Bohu, nemají se čeho bát.
Cílem tohoto sdělení není podat danou problematiku vyčerpávajícím způsobem. V případě zájmu o hlubší studium je možno poslechnout si audio kazetu, je-li k tématu k dispozici. Koupit si ji můžete v našem internetovém obchodě nebo během nedělních bohoslužeb.
Zasílání bulletinu informující o aktuálním dění na webu Církve Nový Život

Pokud si přejete, aby na Vaši e-mailovou adresu byl jednou měsíčně zasílán Bulletin Církve Nový Život s aktuálními články, vyplňte prosím svou e-mailovou adresu do pole níže. Vyplněním adresy poskytujete Církvi Nový Život souhlas se zasíláním pravidelných e-mailových sdělení na níže uvedenou adresu. Zasílání můžete kdykoli zrušit.

© Církev Nový Život, všechna práva vyhrazena. Všechny publikované materiály jsou chráněné autorským právem a jejich vnější užití je možné jen s písemným svolením autora.