Pro zlepšení vzhledu použijte prosím prohlížeč s podporou CSS.

Přehled činnosti 1990 – 2000

Dobročinnost Nového Života začala vyvíjet svou činnost zároveň s registrací Křesťanské společnosti Nový Život v roce 1990, tehdy ještě pod názvem Charita. 

 

Zpočátku zaměřovala Dobročinnost NŽ svou pozornost především na humanitární sbírky pro Ukrajinu a válečné oblasti zemí bývalé Jugoslávie. Do těchto oblastí jsme pravidelně doručovali zásilky šatstva, obuvi, dětských hraček, školních potřeb a potravin. Přes 70 tisíc korun jsme v polovině devadesátých let poukázali do Izraele obětem teroristických útoků.

V roce 1994 byla aktivita Dobročinnosti rozšířena o spolupráci s ústeckým Červeným Křížem. Dodáváme pro jeho potřeby zdarma šatstvo ze sbírek, jež dvakrát ročně pořádáme, kromě toho Červenému kříži již od roku 1994 každoročně věnujeme sponzorský dar 10.000,-kč. Spolupráce s ČK trvá dodnes. Kromě pomoci sociálně slabým vnímáme jeho činnost rovněž jako aktivní součást prevence kriminality.

V roce 1997 jsme poskytli významnou pomoc lidem ze záplavami postižené Moravy (na snímku zaplavený Kojetín). Dopravili jsme sem více než 5 tun humanitární pomoci.

 

 

Více o Dobročinnosti


Dobročinnost - hlavní strana

Přehled činnosti 2001 - 2010

Přehled činnosti od roku 2011

© Církev Nový Život, všechna práva vyhrazena. Všechny publikované materiály jsou chráněné autorským právem a jejich vnější užití je možné jen s písemným svolením autora.